0212 549 70 91 - 92
Askan Mühendislik Makina

Sfero Döküm

Sfero Döküm

Sfero Döküm ve Pik Döküm, Günümüzde her alanda kullanılan demir, çelik sanayi ürünleri birçok firma tarafından üretilmektedir. Sağlam metal olan demir ve çelik ürünler hayatımızın her noktasında yer almaktadır. İnşaat alanında, otomobil sanayisinde, mobilyacılıkta ve buna benzer yerlerde bulunmaktadır. Özellikle her sektörde yer alan sfero döküm daha dirençli ve kaliteli yapısı gereği kullanımı fazladır. Çeşitli açılardan bakıldığında Pik döküm daha dirençsiz ve üretim açısından da diğer malzemeye bakarak kolay bir süreç geçirmektedir. Sektörde ismini duyurmuş kalite odağı olan Askan Mühendislik Makine sizlere en kaliteli üretimi sağlamaktadır.

Dayanıklı Üretimin Firması

2014 yılına kurulmuş olan ve bu güne kadar vermiş olduğu hizmetler ve kaliteli üretimleri ile tercih edilmektedir. Her alanda ihtiyaç olan demir ve grubunun üretimini yapan firma İstanbul’da hizmet vermekte. Ürün yelpazesi açısından oldukça geniş bir hizmet alanına sahip olan firma bu alanda kendini geliştirmiştir. Özellikle inşaat sektöründe yer alan Pik döküm ürünler bu firmada seri bir şekilde üretilip piyasaya gönderilmektedir. Bunun yanı sıra daha mukavemetli ve dayanıklı bir malzeme olan içerisindeki mikro yapı gereği sağlamlığına güvenilen malzeme daha üretilmekte. Kullanıldığı alanlar daha sert ve yıprandırıcı olan Sfero döküm firmada yer almakta.

Sfero Döküm İle Pik Döküm Arasındaki Farklar

Kurulduğu dönemden günümüze kadar yapmış olduğu üretim ve ürün hizmeti ile müşterilerine en iyi ve kaliteli seçenekleri sunmuştur. Her sektörde dayanıklılık için kullanılan Sfero döküm konusunda kendini geliştirmiş ve uzman ekibi ile hizmetini vermeye devam etmiştir. Sizlerin her türlü kalite ve sağlamlık açısından isteğiniz beklentiyi karşılayabilmektedir. Bulunan ürünlerden birisi olan ve aynı şekilde sık kullanılan Pik döküm bu ürüne bakarak daha az tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise maddesi gereği diğer ürün pik demire göre daha cazip bir üründür. Bu açıdan firmada bu ürüne rağbet ve güven daha fazladır.

Pik Döküm ve Sfero Döküm Özellikleri

Pik döküm ve Sfero döküm kıyaslama açısından sfero daha baskın özellikler taşır. Sfero döküm, pik döküme kıyasla çok daha yüksek mukavemet gösterecek özelliklere sahiptir. Sfero dökme demirde çeliğe benzeyen matris içinde dağıtılmış olan küre şekilli grafitlerden oluşan yapı söz konusudur. Mikro yapı açısından bakıldığında ise pik dökme demirden en büyük ayrıcalığı grafitlerin şekli olarak öne çıkar.

Sfero dökme demirler aynı zamanda düşük eğrime derecesi, iyi akışkanlık ve dökülebilmeye bağlı ideal işlenebilme özellikleriyle iyi kesme mukavemetine sahiptir. Bu özellikler pik dökümde de görülse de özellikle sfero dökümde çeliğin avantajlarına da sahip olması ile farklılık taşır. Buna göre pik dökümün özelliklerine ek olarak yüksek mukavemet, süneklik, tokluk, sıcak işlenebilme ve sertleşme gibi özellikler taşıyan yapıya sahiptir.

Başka bir deyişle sfero döküm demirler mekanik açıdan ele alındığında çelik döküme özdeş olan, üretimi açısından da dökme demir özellikleri taşımakta olan malzeme yapısındadır.

Sfero Döküm Demirleri

Bu ürünün özellik ve kalite açısından birinci sınıf bir malzeme olduğu bilinmektedir. Ağır işlerin kullanımı için birebir uygunlukta bir yapıya sahip üründür. İçerisindeki maddeler gereği daha kolay derecede eriyen, şekil verilen ve işlenebilme özelliğine sahip bir malzemedir. Askan Mühendislik Makina firması olarak sfero döküm ürünleri kalite açısından tavsiye edilmekte ve kullanılmaktadır. Kaliteli ve güvenli malzemenin adresi olan firmada uygun fiyata sunulan ürünler siz değerli müşterilerin alımına sunulmaktadır. Ağır sanayi ve inşaat gibi yapı ürünlerinin kalite adresi olan bir firmadır.

Pik Döküm Demirleri

Sfero döküm ürünlerine nazaran daha az tercih edilip kullanılmakta nedeni ise özellikleri yönünden tam istenilen işlemlerin yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Kullanım açısından pik döküm ürünleri inşaat alanlarında kullanılan demirler olarak ta ifade edilmektedir. Sfero döküm demirlere göre şekil verme, eritme, biçimlendirme gibi özellikleri rahat olmayan ama kalınlık yönünden de yeterli seviyede olan bir malzemedir. İçerisinde bulunan maddeler açısından kolay işlem yapılamayan ve güç uygulanabilen bir malzeme değildir. Lakin sağlamlık yönünden de beklentileri karşılayacak durumda olduğu söylenebilir.

Ürün Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılacak işe bağlı olarak demir ve ürün seçimi yapılması işin daha sağlam ve hızlı olmasına olanak sağlayacaktır. Ağır işlerde yeterli dirence ve miktara uymayan ürünler kullanmak kesinlikle doğru olmayacaktır. İleriki zamanlarda yapılan yanlış işlemlerin karşılığı tehlikeli ve güvensiz şekilde karşılık olarak gelebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Sfero Döküm Pik Döküm