0212 549 70 91 - 92
Askan Mühendislik Makina

Pik Döküm Hakkında

Pik Döküm Hakkında

Pik Döküm, sanayi sektöründe ve birçok alanda bazı ham madde ve malzemeler ihtiyaç duyulmaktadır. Üretimin hızlı ve sağlıklı yapılması için tüm malzemelerin elverişli ve hazır halde bulunması oldukça önemlidir. Kişilerin ihtiyaçların uygun tüketim malzemelerin elde edilmesi için, ham maddelerin belirli aşamalardan geçmesi ve tüketicilerin hizmetine sunulması gerekmektedir.

Ülkeler Açısından Önemi

Ülkelerin gelişmesi ve büyüme sağlaması için sanayi sektörü ve üretim sektörü tam randımanlı çalışması gerekmektedir. Stoklarda yeterli seviyede demir, çelik, bakır gibi materyallerin hazırda bulunması ve aktif bir şekille kullanılması oldukça önemlidir. En az maliyet ile fazla üretimin sağlanması, şirketlerin ve devletlerin kazançlarını arttırmaktadır.

Pik döküm, toplum tarafından çok duyulan ve üretim malzemelerinin arasında sıklık ile kullanılan bir malzeme haline gelmiştir. Pik döküm, demir cinsi olarak piyasada yer almaktadır. Pik demir, bazı kişiler tarafından ham dökme demir olarak bilinmektedir. Kullanım alanları oldukça geniş ve üretim sektöründe talep edilen bir materyal olarak geçmektedir.

Pik Dökümün İşlenişi

Yüksek ısı değerleriyle ısıtılan ve içinde bulunan karbon oranın yüksekliğinin azaltma işlemlerini yapıldıktan sonra hazır bir kalıba dökülmesiyle oluşmaktadır. Pik döküm, çok eski yıllara dayanan bir uygulama olarak yerini almaktadır. Pik döküm çok sayıda avantajlar sağlamaktadır.

Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

-Paslanmaz oranı oldukça azdır.

-Sessiz olması tercih edilir hale getirir

-Aşırı ısılara karşı dayanaklı ve yanmaz özelliği bulunmaktadır.

-Paslanmaması, en büyük özelliklerinden birini ortaya koymaktadır.

-Katı maddelere olan drenajı

-Aşınmaya dayanıklı olması

-Dış etkilere karşı dayanıklı olması

-Çeşitli sayıda ve yüksek performans sağlaması

-Kolay kesilebilir olması

Pik Dökümün Bazı Özellikleri Nelerdir?

En önemli özelliklerinden biri darbelere karşı kuvvetli olmasıdır. Sanayi ve birçok sektörde dayanıklı olması, tercih edilebilir hale getirmektedir. Sanayi sektöründe çürüme oranın az olan ve aşırı sıcaklığa dayanıklı olan malzemeler tercih edilmektedir. Üretim yapan firmaların aynı zamanda tasarruflu davranmaları gerekmektedir. Karbon oranı oldukça yüksektir. Karbon oranının düşürülmesi için belirli işlemlere dahil olması gerekmektedir. Azaltma işlemlerinde sonra ise İNGOT halinde dökülmesi gerekmektedir. Belirli aşamalardan sonra kullanıma elverişli hale getirilmesi önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Sfero Döküm Pik Döküm