0212 549 70 91 - 92
Askan Mühendislik Makina

Pik Döküm Avantajları Nedir

Pik Döküm Avantajları Nedir

Pik döküm (GG25) yüksek derecedeki fırınlardan alınmaktadır ve içerisinde karbon oranı yüksek olan bir malzeme olarak bilinmektedir. Ayrıca karbon oranı azaltılarak hazırlanmış olan bir kaba boşaltılır ya da sıvı olan bir metal üzerine uygulanır. Bu malzeme içerisindeki karbon oranı %4 olarak bilinmektedir. İçerisindeki karbon oranının azaltılabilmesi için farklı yollar denenir. Bunun sonucunda ingot olarak döküm işlemi gerçekleştirilir. Tüm bu bilgilerin yanında pik döküm, çelik ve dökme demir üretimi aşamasındaki ilk ürün olarak da bilinmektedir. Pik döküm (GG25) gereçleri kullanıldığı alanlarda pek çok avantaja sahip olunmasına olanak sağlamaktadır. İçerisinde barındırdığı özellikler sebebiyle pik döküm, inşaat ve sanayi alanlarında oldukça tercih edilir ve dayanıklı oluşu ile de diğer malzemeler karşısında daha çok kullanışlılık gösterir. http://www.askanmakina.com.tr sitesi aracılığıyla ihtiyaç duyulan ve sahip olunmak istenilen bütün pik döküm gereçlerine kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Pik Döküm Avantajları

Avantajları oldukça fazladır. Bu avantajlardan bahsedilecek olursa;

 • Pik döküm borularının, boru kesme aparatı ya da spiral kesme taşı ile kullanıldığı alanlarda pratik bir şekilde kesimi gerçekleştirilebilir.
 • İyi düzeyde performansı bulunan ve çeşitleri olabilen bağlantı elemanları olarak bilinmektedir. Ayrıca pik döküm kelepçelerde yüksek performans açısından tercih edilebilir.
 • Kolay ve seri bir şekilde kullanıma uygun pik döküm gereçleri bulunmaktadır.
 • Herhangi bir dış etkene karşı gösterdiği yüksek orandaki direnç sayesinde aşınma gibi olumsuz durumlara dayanıklılık göstermektedir. Ayrıca pik dökümde katı maddelerin drenajı da söz konusu olmaktadır.
 • İnşaat ve sanayi alanlarında kullanılan çoğu ürünün aksine sessiz şekilde bir şekilde kullanımı gerçekleştirilebilir.
 • Pik döküm gereçlerinde paslanma ya da çürüme gibi olumsuz durumlar ortaya çıkmamaktadır.
 • Pik dökümün kullanıldığı alanlarda ortaya çıkabilecek yangın veya ateş gibi durumlarda herhangi bir yanma durumu ortaya çıkmaz ve özellikle bu duruma karşı yüksek bir direnç gösterir.
 • Ateş ya da yanma durumlarında insan sağlığına zararlı olabilecek gazların ortaya çıkması gibi bir olaya pik dökümde rastlanmamaktadır.
 • Kullanılan alanlarda meydana gelen darbelere karşı sağlam bir yapısı bulunmaktadır.
 • İnşaat sektöründeki şantiye alanlarında sahip olunan şartlara dayanıklılık göstererek, bu alanlarda avantajlı bir kullanım sağlamaktadır.
 • Pik döküm (GG25) gereçleri titreşim emme özelliğine de sahip olmaktadır.
 • Bükülme ve kopma gibi durumlara karşı yüksek düzeyde bir direnç göstermektedir.

Pik döküm, sanayi ve inşaat alanlarının vazgeçilmez ürünleri arasında sayılmaktadır. Bu malzemelerin kullanımının kolay bir şekilde olması ve pek çok ciddi duruma karşı direnç göstermesi, kullanım için sık olarak tercih edilmesine imkân tanımıştır. Özellikle inşaat alanlarında yoğun bir şekilde talep edilmekte ve pek çok malzemeye nazaran dayanıklılık göstermektedir. http://www.askanmakina.com.tr üzerinden bu alanlarda kullanıma uygun olan bütün pik döküm gereçleri kolay bir şekilde bulunmakta olup, hızlı olarak temin edilmesi sağlanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Sfero Döküm Pik Döküm